درخواست سرویسکار : 09154164707

تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی

خرابی فلاش تانک توالت فرنگی
در این مقاله می خوانید

از جمله مشکلات توالت‌های فرنگی خرابی فلاش تانک توالت فرنگی می‌باشد که اتفاقی ناخوشایند به حساب می‌آید. خرابی و مشکل در سیفون توالت فرنگی می‌تواند باعث گرفتگی لوله و توالت فرنگی شما نیز شود.

برای تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی ابتدا باید عیب یابی و علت خرابی را پیدا کنید. اگر نیاز به سرویس کار برای تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی خود در مشهد را دارید می‌توانید به صورت شبانه روزی با شماره تماس ۰۹۱۵۴۱۶۴۷۰۷ تماس بگیرید. تاسیسات مشهد آنلاین خدمات تعمیر شیرآلات را نیز در سراسر شهر مشهد و با مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌نماید.

عیب یابی فلاش تانک توالت فرنگی

کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد که در زیر به آنها پرداخته‌ایم. برای رفع مشکل ابتدا مشکل را پیدا کنید و سپس می توانید برای رفع آن با توجه به موارد گفته شده اقدام کنید.

گرفتگی توالت فرنگی

در صورت گرفتگی توالت فرنگی سیفون فرنگی شما نیز نمی‌تواند به خوبی عمل کند. مسدود شدن توالت‌های فرنگی نیز می‌تواند علل مختلفی داشته باشد.

 • افتادن اجسام در داخل توالت فرنگی
 • انداختن دستمال توالت یا دستمال مرطوب در داخل سنگ فرنگی
 • گرفتگی در لوله زیر توالت فرنگی
 • عدم نصب اصولی سنگ توالت
 • مشکل تراز نبودن توالت فرنگی

برای جلوگیری از این مشکلات و جلوگیری از گرفتگی توالت فرنگی نیاز به نصب اصولی و صحیح توسط سرویس کار مجرب است همچنین رعایت بهداشت بسیار موثر است. می‌توانید از تلمبه لوله بازکن که مخصوص توالت‌های فرنگی است و محلول‌های لوله بازکن برای رفع گرفتگی‌های به وجود آمده احتمالی در توالت فرنگی استفاده نمایید.

همچنین برای نصب، سرویس، تعمیر و باز کردن توالت فرنگی با شرکت های لوله بازکنی در مشهد با شماره 09154164707 تماس بگیرید.

📢 مطلب پیشنهادی: لوله بازکنی در مشهد

آموزش تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی

خرابی فلوتر (شناور) توالت فرنگی

در صورت خرابی فلوتر (شناور) توالت فرنگی؛ یا آب وارد مخزن توالت فرنگی نمی‌شود و یا بیش از حد آب وارد مخزن شده و آب اضافی سرریز می‌شود. شناور توالت فرنگی علاوه بر امکان ورود آب، کار تنظیم میزان حجم آب داخل مخزن را انجام می‌دهد.

نبودن آب در مخزن توالت فرنگی

رایج ترین علت نبودن آب در مخزن توالت فرنگی می‌تواند:

 • خرابی فلوتر یا شناور
 • خرابی شیر پیسوار
 • خرابی شلنگ پیسوار
 • گرفتگی لوله آب ورودی
 • تنظیم نبودن شناور
 • و…

برای عیب یابی آن می‌توانید با دست فلوتر را به سمت پایین فشار دهید اگر آب وارد مخزن شد یعنی تمامی قطعات سالم است و تنها نیاز به تنظیم شناور توالت فرنگی می‌باشد. در صورتی که آب وارد مخزن نشد، ابتدا اتصالات زیر شناور مانند شلنگ پیسوار و شیر پیسوار را باز کنید تا مطمئن شوید مشکل از آب ورودی نمی‌باشد.

در صورت خرابی شیر یا گرفتگی آب ورودی ابتدا باید آن را رفع نمایید. در غیر این صورت می‌توانید مطمئن شوید مشکل از خرابی شناور یا سیفون توالت فرنگی می‌باشد.

📢 مطلب پیشنهادی: رفع بوی بد فاضلاب؛ 8 روش از بین بردن بوی بد لوله های فاضلاب

خرابی کلیدها و دسته تخلیه توالت فرنگی

در صورتی که کلیدهای تخلیه که توسط آنها عمل تخلیه انجام می‌شود خراب یا شکسته شده باشد میتواند تخلیه آب را دچار مشکل کند. کلیدهای سیفون به سه نوع فشاری، ولومی و آویز می‌باشد. اگر داخل مخزن پر از آب بود اما تخلیه انجام نمی‌شد میتواند علت خرابی کلید یا فلاپر باشد.

فلاپر چیست؟

فلاپر یک دریچه است که در قسمت پایین مخزن توالت فرنگی قرار دارد. جنس این قطره پلاستیک یا پلاستیک منعطف می‌باشد.

خرابی یا شکستگی دسته تخلیه

در مدل‌های ولومی و آویز که عموماً قدیمی هستند کلیدها به یک دسته متصل می‌شوند که شکستگی این دسته می‌تواند باعث عدم تخلیه آب سیفون شود.

خرابی زنجیر بالابر تخلیه

معمولاً در مدل های قدیمی یک طناب یا زنجیر از دسته تخلیه به فلاپر متصل است. با کشیدن یا چرخاندن کلیدها زنجیر بالابر به بالا کشیده شده و فلاپر را به سمت بالا می‌کشاند. با بالا آمدن فلاپر دریچه تخلیه آب باز شده و آب داخل مخزن به یکباره تخلیه می‌شود.

قطع یا کنده شدن زنجیر فلاپر

در صورتی که زنجیره متصل به فلاپر قطع یا کنده شده باشد با زدن دکمه تخلیه فلاپر به بالا نخواهد آمد و آب تخلیه نمی‌شود. البته این مکانیزم توالت فرنگی برای مدل‌های قدیمی است و در مدل‌های جدید فلاپر یک تیکه می‌باشد.

همچنین در مدل‌های جدید به جای اهرم یا دکمه چرخشی یک یا دو دکمه فشاری وجود دارد. فلاپرها در مدل‌های جدید در دو مدل تک زمانه و دو زمانه در بازار موجود است. یکی از مزیت‌های مدل‌های فشاری امکان عدم تاب خوردن زنجیر فلاپر می‌باشد. همچنین یکی از عیب‌های این مدل این است که در صورت خرابی باید قطعه به صورت کامل تعویض شود.

تعمیر سیفون توالت فرنگی

قطع نشدن آب ورودی به مخزن توالت فرنگی

شکستگی یا تاب برداشتن فلاپر سیفون توالت فرنگی می‌تواند باعث شود تا بطور مداوم و یکسره آب از داخل مخزن به سنگ توالت وارد شود و هیچگاه مخزن پر نشود.

همانطور که گفتیم در مدل های قدیمی توالت فرنگی و مکانیزم سیفون توالت فرنگی؛ فلاپر توسط یک زنجیر یا طناب به اهرم تخلیه متصل شده است. حال اگر این طناب تاب خورده باشد فلاپر بالاتر آمده و همیشه یک روزنه آب برای تخلیه وجود خواهد داشت. در مدل‌های جدید نیز خرابی قطعه فلاپر می‌تواند باعث شود تا آب به صورت مداوم تخلیه شود.

یکی دیگر است علت‌های قطع نشدن آب ورودی به مخزن توالت فرنگی تنظیم نبودن فلوتر یا شناور توالت فرنگی می‌باشد. در صورتی که فلوتر تنظیم نباشد سطح آب از مقدار معمول بالاتر آمده و آب از لوله تخلیه سرریز تعبیه شده در مخزن توالت فرنگی به داخل سنگ تخلیه می‌شود.

مکانیزم سیفون توالت فرنگی

آموزش تعمیر سیفون توالت فرنگی

برای تعمیر سیفون توالت فرنگی و جمع بندی تمام مطالب بالا سعی کردیم بنا بر دلایل اصلی که به سه دسته تقسیم می شود ابتدا بتوانید علت خرابی فلاش تانک توالت فرنگی خود را بیابید و سپس با توجه به نکاتی که در مقاله عنوان کردیم آن را تعمیر یا قطعات مورد نظر را تعویض نمایید.

۱. آب به داخل مخزن وارد نمی‌شود

میتواند علت خرابی فلوتر یا شناور، شیر یا شلنگ پیسوار باشد. همچنین گرفتگی و مشکل در لوله آب اصلی میتواند باعث بروز این مشکل باشد.

۲. آب داخل مخزن تخلیه نمی شود

میتواند علت خرابی فلاپر، دکمه های تخلیه، زنجیر یا طناب بالابر، دسته بالابر یا دریچه تخلیه باشد. همچنین گرفتگی توالت فرنگی میتواند باعث بروز این مشکل شود.

۳. آب بصورت مداوم تخلیه می شود

اگر آب سیفون هیچگاه قطع نمیشود و بصورت مداوم آب وارد مخزن میشود و به داخل سنگ تخلیه میشود علت میتواند خرابی دریچه تخلیه، فلاپر، تنظیم نبودن یا تاب خوردن طناب بالابر فلاپر باشد. همچنین تنظیم نبودن فلوتر یا شناور توالت فرنگی میتواند باعث سرریز شدن آب از داخل مخزن شود.

تعمیر توالت فرنگی در مشهد

تعمیر سیفون (فلاش تانک) توالت فرنگی در مشهد

اگر به هر دلیلی موفق به تعمیر و سرویس فلاش تانک توالت فرنگی خود نشدید و نیاز به کمک دارید به یاد داشته باشید ما همیشه کنار شما هستیم. مجموعه مشهد آنلاین آماده ارائه خدمات تعمیر و سرویس شیرآلات از جمله تعمیر و سرویس توالت فرنگی و مکانیزم سیفون و فلاش تانک توالت فرنگی است.

ما با بیش از ۵۰ سال سابقه و به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی در سراسر شهر مشهد آماده ارائه خدمات هستیم. برای ثبت درخواست و یا مشاوره رایگان می‌توانید با شماره‌های تماس ۰۹۱۵۴۱۶۴۷۰۷ و ۳۵۰۹۶۰۱۰ تماس بگیرید تا نزدیک‌ترین سرویس کار به صورت فوری به محل شما اعزام شود.

امتیاز کاربران :
4.7/5
همین حالا درخواست خود را ثبت کنید
نیاز به سرویسکار تاسیسات ساختمان دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *