درخواست سرویسکار : 09154164707

رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت 
ضمانتی 
شبانه روزی 
بدون تخریب 
فوری 
ارزان 
بدون تعطیلی 
در مشهد

رفع نم و رطوبت

ثبت درخواست آنلاین

برای ثبت درخواست به صورت آنلاین، فوری و رایگان کافیست فرم زیر را پر کنید تا در کمتر از یک دقیقه متخصصین مشهد آنلاین با شما تماس بگیرند.

سرویسکاران با تجربه

تیم سرویسکاران ماهر و با تجربه ما در کار خود متخصص هستند و می توانند کار با کیفیتی را برای پروژه تاسیسات شما ارائه دهند.

ضمانتنامه کتبی

ارائه فاکتور و ضمانت نامه رسمی و گارانتی خدمات به مشتریان میتواند خیالتان را از هزینه چندین باره و صرف هزینه بیشتر آسوده کند

خدمات شبانه روزی

خدمات رسانی بصورت شبانه روزی و 365 روز سال بدون تعطیلی برای رفاه آسایش مشتریان گرامی یکی دیگر از خدمات تیم ما می باشد

سراسر شهر مشهد

خدمات رسانی در سراسر شهر مشهد و حومه شهر (طرقبه، شاندیز، گلبهار و...) در کوتاه ترین زمان

قیمت شفاف و ارزان

ارائه هزینه خدمات و مصالح بصورت شفاف و ارزان در میان همکاران (پایین تر از نرخ مصوب نرخنامه)

اعزام فوری سرویسکار

اعزام فوری و سریع سرویسکاران به محل مشتری (اورژانسی و کمتر از 20 دقیقه)

اعتماد و امنیت

تمام متخصصان مجموعه ما گواهی عدم سوء پیشینه دارند و بدون نگرانی می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید

کیفیت و پاکیزگی

تمام متخصصان با رعایت تمامی نکات بهداشتی در انحام خدمات و پس از اتمام کار خیال شما را آسوده میکنند

رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت در ساختمان ها و منازل مسکونی یکی از مهمترین مشکلاتی است که برای ساکنین ممکن است به وجود آید. به وجود آمدن علائم نم زدگی و لک های ناشی از رطوبت و در شرایطی بدتر و گذشت زمان خیس شدن کامل دیوار و سقف‌ و حتی چکه کردن آب، از جمله مشکلاتی است که به دلایل مختلف همانند: ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب، نشتی لوله ها، وجود رطوبت محیطی، عدم وجود تهویه مناسب و… است که ممکن است با آن مواجه شوند‌.

در شهرهای شمالی کشور که به دلیل وجود رطوبت بالا در هوا و به اصطلاح شرجی بودن، وجود نم و رطوبت یک امر عادی و طبیعی است که با رعایت نکات و دستورالعمل های لازم میتوان آن را به حداقل رساند. اما در دیگر شرایط وجود نم و رطوبت در ساختمان را باید جدی گرفت و به سرعت باید منشأ و علت آن را پیدا کرد و برای رفع نم و رطوبت و جلوگیری از سرایت بیشتر آن به دیگر قسمت های ساختمان جلوگیری نمود.

در صورت گذشت زمان و افزایش نم و رطوبت و سرایت به دیگر بخش های ساختمان، باعث ایجاد خرابی های جبران ناپذیری خواهد شد. از این رو همیشه به خاطر داشته باشید در صورت مشاهده هرگونه نم و رطوبت در کوتاهترین زمان برای رفع آن اقدام نمایید تا علاوه بر جلوگیری از سرایت آن به دیگر بخش ها، از آسیب رساندن بیشتر و در نتیجه صرف زمان و هزینه بیشتر جلوگیری کنید. علاوه بر اتلاف وقت و هزینه وجود نم و رطوبت در ساختمان میتواند آسایش ساکنین را نیز مختل نماید و در شرایط حادتر نیز میتواند سلامتی افراد را به خطر بیندازد.

علت های نم و رطوبت

علت های به وجود آمدن نم و رطوبت در ساختمان میتواند بسیار متعدد باشد اما اصلی ترین و رایج ترین علت های نم و رطوبت ساختمان عبارتند از:

 • دمای بالای ساختمان و دمای کم محیط خارج از ساختمان
 • نشتی لوله های آب
 • نشتی لوله های فاضلاب
 • پوسیدگی و اتمام عمر لوله ها
 • عدم اجرای صحیح عایق کاری
 • عدم اجرای صحیح لوله کشی ساختمان
 • عدم اجرای صحیح ایزوگام پشت بام
 • گرفتگی لوله های فاضلاب
 • آب گرفتگی پشت بام پس از باران
 • آسیب دیدن ایزوگام ساختمان
 • باز شدن اتصالات لوله های فاضلاب
 • عدم اجرای صحیح شیب بندی
 • استفاده از دستگاه بخور

این موارد از جمله مهمترین و رایج ترین علت های به وجود آمدن نم و رطوبت در ساختمان میباشد.

📢 مطلب پیشنهادی :
روش های رفع نم و رطوبت ساختمان ​

روش های رفع نم و رطوبت ساختمان

در هنگام وجود نم و رطوبت در ساختمان اگر بتوانید علت به وجود آمدن رطوبت را شناسایی کنید و برای رفع آن در کوتاهترین زمان اقدام کنید میتوانید نم و رطوبت را تا حد زیادی از بین ببرید. در صورت گذشت زمان یا وجود مشکلات خاص، نیاز به تخریب و کنده کاری احتمالی خواهد بود.

در ادامه ترفندها و روش های رفع نم و رطوبت ساختمان را بیان کرده‌ایم تا بتوانید به سادگی خودتان رطوبت و نم ساختمان را شناسایی و رفع نمایید.

1. تهویه هوا مناسب محیط

همیشه به یاد داشته باشید یکی از مهمترین کارها استفاده از تهویه مناسب در محیط داخلی ساختمان است. همیشه باید هوای ساختمان را تهویه کنید. مخصوصاً در محیط هایی که احساس میکنید مقدار رطوبت بالاتری وجود دارد و یا دمای آن با دیگر نقاط ساختمان اختلاف زیادی دارد باید وسواس بیشتری به خرج دهید.

یکی از ساده ترین روش‌ها باز کردن پنجره‌ها و اجازه گردش هوای تازه در محیط است. در صورتی که با این روش باز هم از شدت رطوبت کاسته نشد باید از دستگاه های تهویه هوا مانند فن های تهویه استفاده کنید تا هوای تازه همیشه در جریان باشد.

 • نکته: سعی کنید در صورت استفاده از دستگاه های تهویه هوا در ساعات مختلف شبانه روز و با وقفه استفاده کنید. روشن بودن همیشگی یا پیش از حد دستگاه تهویه هوا نیز خوب نمیباشد! چون باید در هوایی که تنفس میکنید مقداری رطوبت هوا وجود داشته باشد تا از خشکی ریه و مجاری تنفسی جلوگیری کنید.

۲. رعایت نکات هنگام دوش گرفتن و استحمام

عدم وجود تهویه مناسب یا وجود شکاف یا درز در درب حمام میتواند باعث نفوذ بخار آب و رطوبت از محیط حمام به دیگر نقاط ساختمان شود. همچنین زیاد بودن زمان دوش گرفتن و استفاده از دمای بالای آب نیز میتواند باعث تشدید رطوبت ساختمان شود.

۳. عدم خشک کردن لباس در محیط خانه

سعی کنید به هیچ وجه لباس و البسه خود را پس از شستشو، در داخل منزل و ساختمان خشک نکنید. بهترین روش خشک کردن لباس ها استفاده از نور خورشید و در خارج از محیط خانه است. همچنین امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از دستگاه‌های خشک کن لباس در فصل‌هایی از سال که امکان بارندگی یا برودت هوا وجود دارد نیز بسیار کارآمد است.

4. فضای مناسب نگهداری گیاهان

گیاهان دارای رطوبت بسیار زیادی هستند و وجود آنها در خانه میتواند رطوبت خانه را افزایش دهد. تعداد کم گیاهان میتواند برای سلامتی شما مفید باشد اما اگر تعداد زیادی گیاه را در منزل نگهداری میکنید حتماً باید یک محیط مخصوص و مجزا از محیط خانه برای آنها تعبیه کنید که دارای تهویه مناسبی باشد.

۵. منشا نم و رطوبت را پیدا کنید

اگر در برهه‌ای از زمان متوجه شدی قسمتی از خانه شما دارای رطوبت زیادی است فوراً به دنبال منشا و منبع آن باشید. حتماً لوله های ساختمان و عایق بندی را چک کنید و از عدم گرفتگی لوله های فاضلاب اطمینان حاصل کنید. بهتر است به صورت دوره‌ای برای سرویس و بررسی تاسیسات ساختمان وقت بگذارید.

در صورتی که موفق نشدید علت را پیدا کنید میتوانید از یک متخصص نیز کمک بگیرید تا با تجربه بالا و استفاده از ابزار و تجهیزات مخصوص، ساختمان را مورد بررسی قرار دهد.

📢 مطلب پیشنهادی :

رفع نم و رطوبت در مشهد

به علت بافت نسبتاً قدیمی شهر مشهد بیشتر ساختمان ها و خانه‌های مسکونی مشهد دارای لوله کشی و تاسیسات ساختمان نسبتاً قدیمی هستند. به علت گذشت زمان بیشتر این لوله ها و تاسیسات، دچار پوسیدگی شده و به راحتی دچار نشتی و ترکیدگی میشوند.

شما باید به صورت دوره‌ای (مثلاً هر ۶ ماه یک بار) وضعیت لوله کشی و تاسیسات ساختمان را بازرسی کنید تا در صورت وجود مشکل قبل از بروز مشکلات شدیدتر و خرابی بیشتر، از بروز آنها جلوگیری کنید.

رفع نم و رطوبت در مشهد

اگر ساختمان، خانه یا منزل شما دچار ترکیدگی لوله، گرفتگی لوله و یا وجود نم و رطوبت شده است و نیاز به خدمات رفع نم رطوبت در مشهد را دارید میتوانید به صورت شبانه روزی با تاسیسات مشهد آنلاین تماس بگیرید و جهت دریافت مشاوره یا درخواست سرویس کار اقدام نمایید.

تاسیسات مشهد آنلاین با پیش از ۵۰ سال سابقه، همکاری با سرویس کاران ماهر و ابزار و تجهیزات پیشرفته در جهت تشخیص، پیشگیری و رفع نم و رطوبت ساختمان آماده است تا در سراسر شهر مشهد، و به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی خدمات رسانی نماید.

برای ثبت درخواست خود میتوانید از طریق فرم درخواست آنلاین و یا از طریق شماره تماس ۰۹۱۵۴۱۶۴۷۰۷ و ۳۵۰۹۶۰۱۰ اقدام نمایید.