درخواست سرویسکار : 09154164707

سرفنرهای لوله بازکنی

سرفنرهای لوله بازکنی
در این مقاله می خوانید

سرفنرهای لوله بازکنی یکی از قطعاتی است که در گرفتگی لوله‌های فاضلاب استفاده می‌شود. این قطعه یک مکمل برای فنرهای لوله بازکنی محسوب می‌شود که با اتصال به ابتدا و سر فنر لوله بازکنی، به داخل لوله‌ها هدایت می‌شود. در بازکردن لوله‌ها با گرفتگی های خاص این قطعه بسیار کمک کننده است. سرفنرهای لوله بازکنی هر کدام کاربرد و شکل متفاوتی دارند که به حسب گرفتگی لوله باید از آنها استفاده کرد.

انواع سرفنرهای لوله بازکنی

انواع معمول این سرفنرها سرفنر نیزه‌ای، سرفنر الماسی، سرفنر میله‌ای، سرفنر برسی، سرفنر کوزه‌ای، سرفنر زنجیری و … است. در ادامه به معرفی انواع آنها می‌پردازیم و کاربرد هر کدام را بررسی می کنیم.

سرفنر نیزه‌ای (پیکانی) لوله بازکنی

این سری فنر معمولا برای لوله‌های کفشور، پارکینگ و حیاط خلوت استفاده می‌شود. سرفنر نیزه‌ای که به آن مدل پیکانی نیز می‌گویند به دلیل شکل تیز و نیزه مانندی که دارد برای لوله‌هایی که داخل آن‌ها خاک، ماسه و مصالح ساختمانی هستند، استفاده می‌شود.

سرفنر الماسه لوله بازکنی

این نوع سرفنری علاوه بر حالت تیزی که دارد، دارای شیارهای مانند مته‌های الماسه هستند. این مدل برای لوله‌هایی که دارای اجسام سخت و یک تکه که نیاز به خرد کردن آن‌ها است، مانند: آجر، مصالح ساختمانی، تکه‌های سیمان و… استفاده می‌شود.

سرفنر ضد اسید لوله بازکنی

در مواردی که داخل لوله‌ها از اسید لوله بازکنی استفاده شده باشد و امکان خارج کردن اسید وجود نداشته باشد، از این سرفنر که به آن ضد اسید می‌گویند استفاده می‌شود. این مدل سرفنر علاوه بر عدم خورندگی توسط مواد اسیدی، باعث عدم پاشیدن اسید به خارج از لوله می‌شود.

📢 مطلب پیشنهادی: تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی

سرفنر اتصال میله‌ای لوله بازکنی

این سری فنر که به آن سرفنر اتصالی هم می‌گویند برای افزایش طول فنر لوله بازکنی استفاده می‌شود. با این قطعه می‌توان 2 قطعه فنر لوله بازکنی را به یکدیگر متصل نمود تا طول فنر را زیاد نمود.

سرفنر اره‌ای لوله بازکنی

این سری فنر برای مواقعی است که داخل لوله‌ها پارچه، الیاف یا پلاستیک گیر کرده باشد کاربرد دارد. این سری مانند یک چاقو یا ارّه عمل می‌کند و باعث خورد شدن و تکه شدن اجسام می‌شود.

سرفنری های لوله بازکنی

سرفنر برسی لوله بازکنی

این ابزار برای لوله‌هایی که دارای رسوبات سخت هستند استفاده می‌شود. همانطور که از اسم آن مشخص است این سری فنر دارای لبه‌های برسی شکل است که می‌تواند رسوبات و چربی‌هایی که در طولانی مدت در مسیر یا به جداره لوله‌ها چسبیده باشد را پاکسازی کند.

سرفنر کوزه‌ای لوله بازکنی

این مدل سری فنر به دلیل انعطاف بالایی که دارد برای جلو رفتن فنر در لوله‌هایی که دارای پیج و خم‌های زیادی هستند استفاده می‌شود. به دلیل شکل خاص این سرفنر می‌تواند در لوله‌ها پیشروی خوبی داشته باشد.

سرفنر ریشه بر لوله بازکنی

این مدل سری فنر برای بریدن ریشه درختان استفاده می‌شود. مثلا در لوله‌هایی که در حیاط وجود دارد امکان وجود ریشه‌های درخت وجود دارد که با این سری فنر می‌توان به آسانی آن‌ها را از بین برد.

📢 مطلب پیشنهادی: علائم گرفتگی لوله های فاضلاب

سرفنر ابزارگیر لوله بازکنی

این مدل برای اتصال به سری فنرهای شکسته و ابزاری که داخل لوله‌ها مانده است، استفاده می‌شود.

سرفنر زنجیره‌ای لوله بازکنی

از این مدل سرفنر برای لوله‌هایی که یخ زده باشند استفاده می‌شود. این مدل سری فنر می‌تواند در داخل یخ زدگی لوله فرو برود و بصورت آهسته یخ‌ها را خورد کند.

سرفنر رابط فنری لوله بازکنی

این مدل برای عبور فنرها از لوله‌های بزرگ مانند سیپتینگ یا عبور فنر از لوله‌های خط اصلی به لوله فرعی مانند لوله‌های اگو استفاده می‌شود.

سری فنر لوله بازکنی

این مدل های که گفته شد رایج‌ترین و پرکاربردترین سری‌های فنر لوله بازکنی است که معمولا شرکت‌های معتبر از آن‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از سری فنر لوله بازکنی در بسیاری موارد می‌تواند بسیار کارآمد و مشگل گشا باشد.

خرید سر فنر لوله بازکنی

برای خرید ابزار لوله بازکنی و خرید سر فنر لوله بازکنی تولیدکنندگان موجود در کشور ایران بسیار محدود هستند اما تاسیسات مشهد آنلاین در گذشته از اجناس ساخت خارج از کشور استفاده می‌کرد اما در سال‌های گذشته از گروه صنعتی شمس این اجناس را تهیه می نماید. اگر شما هم قصد خرید این ابزار را دارید پیشنهاد ما همین شرکت است.

تاسیسات مشهد آنلاین سالهاست از این ابزار و تجهیزات در خدمات لوله بازکنی در مشهد استفاده می‌کند. سرویسکاران با تجربه با ابزار و تجهیزات پیشرفته و به روز می‌تواند بالاترین کیفیت خدمات را برای مشتریان به ارمغان بیاورد.

اگر علاقه مند به دانستن اطلاعات تکمیلی درباره شناخت و کاربرد ابزار و لوازم کار لوله بازکنی دارید توصیه می‌کنیم حتما مقاله “شناخت ابزار و تجهیزات لوله بازکنی” را نیز مطالعه کنید.

📢 مطلب پیشنهادی: شناخت ابزار لوله بازکنی

امتیاز کاربران :
4.7/5
همین حالا درخواست خود را ثبت کنید
نیاز به سرویسکار تاسیسات ساختمان دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *