درخواست سرویسکار : 09154164707

لوله بازکنی استخر و جکوزی در مشهد

لوله بازکنی استخر و جکوزی در مشهد
در این مقاله می خوانید

در این مقاله قصد داریم درباره یکی از خدمات شرکت تاسیسات مشهد آنلاین یعنی لوله بازکنی استخر و جکوزی در مشهد اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم.

گرفتگی لوله های استخر، جکوزی، سونا و… یکی از مشکلاتی است که برای تاسیسات استخرهای عمومی و خصوصی به ندرت اتفاق می افتد. به دلیل خاص بودن این موارد برای لوله بازکنی استخر و‌ جکوزی می بایست از نیروی متخصص و حرفه ای برای باز کردن و رفع گرفتگی کمک بگیرید.

یکی از مشکلاتی که گرفتگی لوله های استخر ایجاد می کند فشار آمدن به پمپ و تاسیسات استخر است که گاهی میتواند حتی منجر به سوختن پمپ های استخری شود.

به دلیل وجود خروجی و کفشورهای استخر و‌ جکوزی در پایین ترین و کف استخرها و سیستم فیلتر و پمپ استخر ها که باعث مکش آب از لوله های تخلیه، تمامی اجسام خارجی همچون خاک و شن، جلبک، زباله و… به داخل لوله ها کشیده می شوند و باعث گرفتگی لوله ها میشود.

جلوگیری از گرفتگی لوله های استخر

بهترین روش برای جلوگیری از گرفتگی لوله های استخر و جکوزی و سونا رعایت نکات بهداشتی است. سعی کنید از ریختن هر گونه آشغال، شن و خاک و… به داخل آب جلوگیری کنید.

تمیز کردن و پاکسازی استخر و تجهیزات و تاسیسات مرتبط بصورت دوره ای نیز یکی از بهترین روش های جلوگیری از لوله های استخر است. همچنین پاکسازی و تمیز کردن استخر علاوه بر جلوگیری از گرفتگی لوله ها یکی از نکات مهم و بهداشتی در استفاده از استخرها است. باید بصورت روزانه یا هفتگی برای پاکسازی و تمیز کردن سطحی و هر ۱۵-۳۰ روز برای تمیز کردن عمقی برنامه ریزی داشته باشید.

استفاده از جارو های استخری یکی از بهترین روش های تمیز کردن و پاکسازی آب و استخر می باشد. همچنین می توانید با استفاده از مواد شیمیایی پاکسازی استخر ها مانند کلر، کات کبود (سولفات مس) یکی از رایج ترین روشها است.

📢 نکته: برای استفاده از مواد شیمیایی باید بسیار دقت نمود و از یک متخصص راهنمایی بگیرید چون دوز مصرفی بسیار مهم است.

حالا یکی از رایجترین و‌ مهم ترین سوالاتی که کاربران از ما می پرسند را میخواهیم پاسخ دهیم:

در صورت گرفتگی لوله های استخر با چه روشی میتوان لوله ها را باز کرد؟

بهترین روش لوله بازکنی استخر و جکوزی چیست؟

خب همان طور که بالاتر هم گفتیم به دلیل خاص و تخصصی بودن این مورد پیشنهاد ما حتماً کمک از یک متخصص لوله بازکنی حرفه ای و مجرب است که تجهیزات مختص برای لوله بازکنی استخر ها را داشته باشد.

لوله بازکنی استخر در مشهد

لوله بازکنی استخر در مشهد

در صورتی که در شهر مشهد هستید تاسیسات مشهد آنلاین با سابقه ۵۰ ساله، لوله بازکنی استخر و جکوزی، سونا و … را بصورت تخصصی و در تمامی مناطق شهر مشهد و بصورت شبانه روزی ارائه می نماید. برای ثبت درخواست میتوانید بصورت شبانه روزی با شماره های تماس ۰۹۱۵۴۱۶۴۷۰۷ و شماره دفتر ۳۵۰۹۶۰۱۰ تماس بگیرید. ما با بکارگیری نیروهای متخصص و حرفه ای لوله بازکنی استخر در مشهد را بصورت تخصصی ارائه مینماییم.

سرویس کاران که بعد از ثبت درخواست اعزام میشوند بصورت تخصصی برای باز کردن لوله های استخر و‌ جکوزی و … با این شرکت همکاری میکنند. این سرویس کاران کاملاً مسلط به این امور هستند و آشنایی کامل به سیستم و مکانیزم تاسیسات استخرها هستند و دستگاه ها و تجهیزات مخصوص و پیشرفته را همراه خود دارند.

همانطور که گفتیم پیشگیری بهتر از درمان است پس سعی کنید بصورت روزانه آشغال های سطح آب را با تورهای مخصوص جمع کنید و بصورت هفته ای نیز پاکسازی‌ عمیق انجام دهید.

📢 مطلب پیشنهادی: لوله بازکنی در قاسم آباد مشهد

جلوگیری از گرفتگی لوله های استخر

روش های باز کردن لوله استخر

یکی از مهمترین دغدغه های کسانی که لوله های استخر آن ها دچار گرفتگی میشوند این است که آیا برای باز کردن لوله های استخر یا جکوزی نیاز به تخلیه کامل آب استخر است؟

در گذشته برای باز کردن این لوله ها باید آب استخر را کاملا تخلیه مینمود اما امروزه با دستگاه های پیشرفته و مخصوص دیگر نیاز به تخلیه آب نیست.

واتر‌جت لوله بازکنی

یکی از روش های رایج باز کردن لوله های استخری استفاده از دستگاه واتر‌جت لوله بازکنی است. البته ما اصلا این روش را برای استخرهای که دارای حجم آب هستند توصیه نمیکنیم. به دلیل اینکه فشار‌ آب در عمق استخر زیاد است این دستگاه عملکرد مناسبی ندارند.

همچنین لوله های تخلیه استخر عموماً دارای زانو هستند و به دلیل وجود صافی ها امکان عبور نازل واتر‌جت از این انحنا ها وجود ندارد. البته در مواردی که استخر خالی باشد و آبی وجود نداشته باشد و نازل واتر‌جت را بتوان به داخل لوله ها هدایت کرد میتوان از این روش استفاده کرد.

دستگاه لوله بازکنی

یکی از بهترین و مناسب ترین روش ها استفاده از دستگاه لوله بازکنی همراه با فنر فولادی منعطف است. فنر های لوله بازکنی با کمک دستگاه لوله بازکنی با حرکت دورانی به داخل لوله ها حرکت میکنند و جلو می روند. این فنرها میتوانند به راحتی تمامی علت های گرفتگی لوله ها را رفع نمایند.

همچنین به دلیل ساختار و شکل فنرهای لوله بازکنی اگر در داخل لوله ها جلبک، مو، پارچه، پلاستیک یا اجسام مشابه این ها وجود داشته باشند در داخل حفره های فنر پیچیده می شوند و به راحتی با بیرون آمدن فنر آنها نیز خارج میشوند.

دستگاه تراکم هوا (پمپ لوله بازکنی)

یکی دیگر از روش های باز کردن لوله ها و رفع گرفتگی لوله های استخر، استفاده از دستگاه تراکم هوا یا پمپ لوله بازکنی است. مکانیزم این دستگاه ها استفاده از حجم بالای فشار هوا و تخلیه یکباره هوا در داخل لوله ها است.

فشار هوا با حجم بالا و یکباره میتواند تمامی آشغال ها و اجسام خارجی که در داخل لوله ها وجود داشته باشد را به سمت خروجی هدایت کند. برای استفاده از این روش باید بعد از خاموش کردن پمپ و تجهیزات تاسیسات استخر، یک‌ خروجی آب را باز نمود تا پس از استفاده از پمپ هوا تمامی آشغال و اجسام از آن لوله خارج شود.

در پایان اگر سوال دارید یا نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، میتوانید بصورت شبانه روزی با ما در تماس باشید. همچنین می توانید در قسمت نظرات سوالات خود را عنوان کنید تا در کوتاه ترین زمان توسط متخصصین مشهد آنلاین به آن پاسخ دهیم.

امتیاز کاربران :
4.7/5
همین حالا درخواست خود را ثبت کنید
نیاز به سرویسکار تاسیسات ساختمان دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *