درخواست سرویسکار : 09154164707

پیشگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب

پیشگیری از گرفتگی لوله‌های فاضلاب
در این مقاله می خوانید

پیشگیری از گرفتگی لوله‌ های فاضلاب در ساختمان‌ها می‌تواند به عنوان یک موضوع مهم در استفاده و عملکرد سیستم لوله‌کشی فاضلاب تلقی شود. در ادامه چندین راهکار و روش برای پیشگیری از گرفتگی لوله‌های فاضلاب آورده شده است:

استفاده از تجهیزات پیشگیری از گرفتگی لوله

  • نصب صافی یا تفاله‌گیر در خروجی مجرای سینک ظرفشویی آشپزخانه می‌تواند از ورود مواد جامد به لوله‌های فاضلاب جلوگیری کند.
  • نصب فیلتر کف شوی (صافی چاه) در لوله‌های کف حمام می‌تواند از ورود مو و دیگر اجسام به لوله‌های فاضلاب حمام جلوگیری نمایید.
  • پاکسازی ظروف قبل از شستشو با دستمال یا روزنامه، یک روش آسان و مانعی برای ورود چربی غذا مانده بر روی ظروف و پسماند مواد غذایی به لوله‌های فاضلابی شود.

استفاده از محلول لوله بازکن

برای پاکسازی لوله‌ها، از محلول لوله بازکن با درصد خلوص کم بصورت دوره ای در لوله های فاضلاب ساختمان. مانند لوله بازکن اکتیو یا صاف. محلول لوله بازکن می‌توانند چربی و رسوبات را حل کرده و از گرفتگی لوله‌ها جلوگیری کنند.

📢 مطلب پیشنهادی: آموزش باز کردن لوله؛ روش ساخت محلول لوله بازکن خانگی

محلول لوله بازکن

استفاده از آب گرم

استفاده از آب گرم برای شستشو ظروف و می‌تواند تا حد قابل توجهی از گرفتگی شدید لوله‌های فاضلاب و تجمع رسوبات در لوله جلوگیری کند.

سرویس دوره ای لوله‌های فاضلاب

برنامه‌ریزی برای نگهداری و سرویس دوره‌ای سیستم لوله کشی فاضلاب بسیار موثر است. سرویس دوره‌ای شامل پاکسازی منظم و بررسی لوله‌های فاضلاب برای پیشگیری از گرفتگی لوله‌های فاضلاب می‌تواند از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کند.

استفاده صحیح و آموزش به ساکنین

رعایت موارد استفاده صحیح مانند: استفاده از فیلترهای صافی، استفاده از چاه بست فاضلابی، عدم ورود اجسام (مو، صابون، چربی ظروف و..) یکی از موثرترین و کم هزینه‌ترین روش های پیشگیری از انسداد لوله هاست.

همچنین آموزش به تمامی ساکنین ساختمان در مورد استفاده صحیح از سیستم فاضلاب و رعایت مسائل گفته شده می‌تواند تأثیرگذار باشد.

سرویس لوله‌های فاضلاب

نصب تجهیزات پیشگیری از گرفتگی لوله‌ها

  • نصب فیلترهای آشغال گیر در لوله‌های فاضلاب برای جلوگیری از ورود مواد جامد به سیستم فاضلاب می‌تواند موثر باشد.
  • با این تدابیر، می‌توانید بهبودی در کارکرد سیستم فاضلاب ساختمان خود را تجربه کنید و از مشکلات گرفتگی لوله‌ها جلوگیری کنید.

📢 مطلب پیشنهادی: رفع بوی بد فاضلاب؛ 8 روش از بین بردن بوی بد لوله های فاضلاب

استفاده از محصولات دوست‌دار محیط زیست

استفاده از محصولات و منابع تجدیدپذیر و دوست‌دار محیط زیست مانند: دستمال‌های توالت تجدید پذیر و مواد شوینده مخصوص می‌تواند علاوه بر جلوگیری از گرفتگی لوله‌ها برای فرزندان و آیندگان ما دنیای زیباتری بسازد. این مورد متاسفانه در کشور ما با کمترین درصد ممکن رعایت می‌شود. از شرکت‌های تولیدکننده این محصولات تا مصرف کنندگان بسیار به این موضوع بی اهمیت رفتار می‌کنند.

رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب در مشهد

در نهایت اگر ساکن شهر مشهد هستید و به دلیل عدم رعایت موارد گفته شده، دچار گرفتگی لوله‌های فاضلاب در مشهد شدید می‌توانید بصورت شبانه روزی درخواست سرویس کنید. برای درخواست خدمات و اعزام سرویسکار لوله بازکن در مشهد می‌توانید با شماره‌های تماس 09154164707 و 35096010 تماس بگیرید و یا از طریق فرم درخواست آنلاین اقدام کنید و از 20 درصد تخفیف ویژه کاربران سایت برخوردار شوید.

امتیاز کاربران :
4.7/5
همین حالا درخواست خود را ثبت کنید
نیاز به سرویسکار تاسیسات ساختمان دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *