درخواست سرویسکار : 09154164707

افتادن گوشی در دستشویی؛ روش درآوردن و نکات مهم!

درآوردن-گوشی-از-چاه-دستشویی
در این مقاله می خوانید

یکی از اتفاقات ناخوشایند که شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد افتادن گوشی در چاه دستشویی باشد. شاید یکی از اولین تفکراتی که به ذهن شما بیاید این باشد که خارج کردن موبایل از لوله توالت ناممکن باشد اما با ما در این مقاله همراه باشید تا روش‌های خارج کردن گوشی تلفن همراه از لوله دستشویی را بیاموزید.

هنگام افتادن گوشی در توالت چه کنیم؟

اولین و مهمترین کاری که نیاز است بکنید این است که خونسرد باشید. سپس اگر شیر آب باز است آن را ببندید و اجازه ندهید هیچ آبی دیگر داخل لوله بریزد. علت این کار هم جلوگیری از نفوذ آب به داخل گوشی موبایل شماست و هم شاید حجم آب باعث جلو رفتن تلفن همراه شما در لوله است.

اگر بخواهید اصولی ترین و بهترین کار را انجام دهید، بهترین کار تماس با شرکت های لوله بازکنی و تاسیسات آب و فاضلابی شهرتان است. به دلیل اینکه این کار تقریبا تخصصی و حساس است اما تصمیم نهایی با شماست. دیگر معطل نکنید و هرچه زودتر از یک تکنسین کمک بگیرید چون در این مواقع دقیقه‌ها هم مهم هستند تا از سوختن گوشی همراهتان جلوگیری کنید.

افتادن گوشی در دستشویی

آموزش درآوردن گوشی از چاه دستشویی

حال اگر به هر دلیلی دسترسی به یک تکنسین ندارید یا قصد دارید خودتان آن را خارج کنید و دست به کار شوید با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ابتدا باید بدانید موقعیت و شرایط چگونه است و با توجه به شرایط اقدام کنید. این شرایط عبارتند از:

 1. نوع کاسه یا توالت: توالت شما ایرانی است یا فرنگی یا حتی شاید تلفن شما داخل یک لوله افتاده باشد.
 2. موقعیت فیزیکی: به کمک یک چراغ قوه به داخل لوله نور بیندازید تا موقعیت تقریبی گوشی را پیدا کنید. آیا تلفن همراه خود را می بینید یا خیر؟
 3. ارتفاع لوله و دسترس پذیری: اگر توالت فرنگی باشد احتمالا به راحتی قابل دسترسی است اما اگر توالت ایرانی است باید ارتفاع لوله را بررسی کنید و حدودی تخمین بزنید.
 4. نوع گوشی موبایل: با توجه به مشخصات گوشی، بررسی کنید که آیا گوشی شما ضد آب یا مقاوم در برابر آب است یا خیر؟

نکته: اگر توالت شما ایرانی است و گوشی خود را نمیبینید یا ارتفاع لوله زیاد است درآوردن بسیار مشکل است و باید احتیاط بیشتری کنید یا از یک متخصص کمک بگیرید.

📢 مطلب پیشنهادی: لوله بازکنی مشهد آنلاین

درآوردن گوشی از لوله توالت

1. درآوردن گوشی از چاه دستشویی با دست

شاید دست کردن در لوله توالت برایتان کمی چندش آور باشد اما اگر ارتفاع لوله در حدی است که گوشی را میبینید و دستتان به آن میرسد مطمئن ترین و بهترین راه حل همین روش باشد.

یک جفت دستکش ساق بلند پلاستیکی دستتان کنید. اگر دستکش در دسترس ندارید میتوانید از پلاستیک بزرگ یا زباله استفاده کنید. چراغ توالت را خاموش کنید و از دوست کمک بگیرید تا به وسیله یک چراغ قوه برایتان نور متمرکز و به داخل لوله بگیرید. با چراغ قوه نور متمرکز شده و دید خیلی بهتری خواهید داشت.

حال زیر پایتان را نیز با یک پلاستیک بپوشانید و خم شوید. دستتان را به آرامی به داخل لوله ببرید تا بتوانید گوشی را لمس کنید. به محض لمس سعی کنید گوشی را بصورت کامل و محکم بگیرید و خارج کنید.

چند نکته مهم:

 1. اگر هنگام وارد کردن دست متوجه شدید قطر لوله کم است به هیچ وجه به زور دستتان را فشار ندهید و به روش دوم بروید.
 2. به هیچ وجه بدون دستکش دستتان را به داخل لوله نکنید. لوله های فاضلابی منبع میکروب و با کتری های بیماری زا هستند.
 3. هنگام لمس گوشی سعی کنید گوشی را بصورت عمودی بگیرید تا موقع خارج کردن به مشکل نخوردید چون حجم لوله های دستشویی کم هستند.

در آوردن گوشی از دستشویی با انبر فاضلابی

2. در آوردن گوشی از دستشویی با انبر فاضلابی

یکی از روش های دیگر خارج کردن گوشی که به داخل لوله دستشویی افتاده است استفاده از ابزار مخصوص است. یکی از ابزاری که برای خارج کردن اجسام از داخل لوله ها یا محیط های باریک و تنگ استفاده می شود انبر فاضلابی یا گیره فاضلابی است. این ابزار با ساختاری خاصی که دارید و گیره دو طرفه ای که در سرآن دارد به داخل لوله میفرستیم و به راحتی میتوانید آن را خارج کنید.

به دلیل استفاده خاص این ابزار را از هرکجایی نمیتوان پیدا گرد و خرید مخصوصا اگر در شرایط اضطراری هستید. اما اگر در حال حاضر که مقاله را میخوانید میخواهید آینده نگر باشید این ابزار را بصورت آنلاین میتوانید بخرید و یا به ابزار فروشی های بزرگ شهرتان سر بزنید.

📢 مطلب پیشنهادی: شناخت ابزار و تجهیزات لوله بازکنی

3. کمک از متخصصین و تاسیسات مشهد آنلاین

گاهی اوقات نه با دست نه حتی انبر فاضلابی میتوانید گوشی افتاده در دستشویی را خارج کرد. در این مواقع همانطور که ابتدای مقاله هم گفتیم مطمئن ترین و بهترین کار کمک از تکنسین مجرب با ابزار و تجهیزات است. شرکت تاسیسات مشهد آنلاین با سابقه 50 ساله در این امور و با بکارگیری متخصصین مجرب و ابزار و دستگاه های پیشرفته میتوانند به شما کمک کنند تا در کوتاهترین زمان و با ساده ترین روش موبایل خود را خارج کنید.

ما بصورت شبانه روزی و در سراسر شهر مشهد بصورت فوری و تضمینی در خدمت همشریانمان هستیم.

نکات مهم برای خارج کردن گوشی از چاه توالت

 1. اگر مطمئن نیستید که بتوانید گوشی را به روش های گفته شده خارج کنید سعی کنید اصلا دست به کار نشوید و دست به آن نزنید. هر گونه دستکاری و تلاش ناموفق باعث به جلو رفتن گوشی شما داخل لوله می شود به صورتی که میتواند به داخل فاضلاب مرکزی رفته و دیگر به هیچ طریقی نمیتوانید به آن دسترسی داشته باشید.
 2. اگر سایز موبایل شما کوچک است (مانند گوشی های اپل سری 6-7 و…) بدانید این کار دشوارتر است و باید با ضرافت و دقت بالایی انجام شود چون در صورت کوچکترین خطا از شترگلویی رد شده و به داخل فاضلاب مرکزی یا چاه میرود. در این مواقع از یک متخصص حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید.

نکات مهم بعد خارج کردن گوشی از چاه توالت

 1. بعد از خارج کردن گوشی اولین کار اگر گوشی شما روشن است آن را خاموش کنید. سیم کارت و باطری را خارج کنید (اگر قابلیت در آوردن وجود ندارد به هیج عنوان حداقل تا 48 ساعت آن را روشن نکنید).
 2. اگر گوشی شما کاملا ضد آب است آن را با آب و مواد شوینده ضعیف مانند مایع ظرفشویی بشورید. برخی از گوشی ها مقاوم در برابر آب هستند اما ضد آب نیستید. این مدل ها در برابر ریختن آب با مقدار کم یا افتادن لحظه ای در آب مقاومت دارند اما برای غوطه ور شدن در آب خیر! حتما با این نکته توجه کنید.
 3. در صورتی که گوشی شما ضد آب نیست از پد الکلی یا یک دستمال نرم و مواد ضدعفونی کمک بگیرید و نه بیشتر!
 4. گوشی را با دور کم سشوار و فاصله 30-40 سانتی خشک کنید یا در نزدیکی یک منبع حرارتی غیر مستقیم (مانند زیر بخاری) بگذارید. به هیچ وجه سشوار با گرما زیاد و از نزدیک نگیرید چون باعث آسیب بیشتر می شود.
 5. پس از خشک شدن با منبع حرارتی مستقیم به مدت 2-3 روز آن را در ظرفی که پر شده از برنج هست بگذارید و خارج نکنید تا رطوبت احتمالی آن گرفته شود.
 6. اگر شما برای پاگیزگی و یا احتمال وجود آب و رطوبت حساس هستید میتوانید به یک مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید تا با باز گردن کامل و بررسی و تمیز کردن کامل خیال خود را آسوده کنید.

درآوردن-گوشی-از-چاه-دستشویی

چه وقت نمیتوان گوشی را از لوله دستشویی خارج کرد؟

گاهی اوقات درآوردن و خارج کردن گوشی تقریبا غیر ممکن میشود.

 1. ریختن حجم آب بعد از افتادن گوشی به داخل لوله یا کشیدن سیفون
 2. نداشتن سیفون یا شتر گلویی در توالت
 3. با دستکاری ناشیانه توسط خود فرد در تلاش خارج کردن گوشی به داخل لوله اصلی فاضلاب رفته باشد
 4. وجود دو سیفون در لوله توالت ( به علت بازسازی یا تبدیل لوله توالت فرنگی به ایرانی)
 5. گذشت زمان بیشتر از چند ساعت یا چند روز و استفاده از توالت

تقریبا میتوان گفت اگر بعد از افتادن گوشی شما به داخل لوله دستشویی هیچ کاری انجام ندهید و از یک شرکت لوله بازکنی یا متخصص حرفه ای کمک بگیرید امکان خارج نشدن نزدیک به صفر خواهد بود!

📢 مطلب پیشنهادی: قیمت لوله بازکنی در مشهد

درآوردن گوشی از لوله توالت در مشهد

اگر شما هم نیاز به خدمات درآوردن گوشی از لوله توالت در مشهد را دارید می‌توانید بصورت شبانه روزی با شرکت مشهد آنلاین تماس بگیرید تا در کمتر از 30 دقیقه در هر منطقه شهر مشهد که باشید از خدمات تیم مشهد آنلاین برخوردار شوید.

مشهد آنلاین با بیش از 100 سرویسکار متخصص و باتجربه و بکارگیری ابزار و پیشرفته در این حوزه رضایت 100% مشتریان را کسب نموده است. اگر تمامی نکات گفته را شده را رعایت کنید امکان درآوردن و خارج کردن حتمی خواهد بود.

علاوه بر خارج کردن گوشی تلفن همراه، تیم مشهد آنلاین خدمات درآوردن اجسام را ارائه می‌دهد. یعنی علاوه بر تلفن همراه اگر هرگونه اشیا یا اجسام دیگر مانند طلا، انگشتر، گوشواره، دستبند، گردنبند، دسته کلید، سوئیچ خودرو و… شما در داخل لوله‌های ساختمان یا چاه توالت افتاد، نگران نباشید کافیست تنها با شماره‌های 09154164707 و 35096010 تماس بگیرید و یا از طریق فرم درخواست آنلاین اقدام کنید و از 20 درصد تخفیف ویژه کاربران سایت برخوردار شوید.

امتیاز کاربران :
4.7/5
همین حالا درخواست خود را ثبت کنید
نیاز به سرویسکار تاسیسات ساختمان دارید؟

2 پاسخ

 1. سلام و عرض ادب
  میخوام دو تا نکته بگم. اول اینکه تشکر می کنم از سایت خوبتون که بسیار جامع و کامل هستش برای حوزه تاسیسات و دوم اینکه یک حمایت بکنم ازتون.
  چند روزی بود بوی خیلی بدی توی خونه بود و هرکجا که فکرم رسید رو چک کردم تا در نهایت متوجه سدم از لوله آشپزخونه هستش توی گوگل سرچ کردم و سایت شما رو دیدم. تماس گرفتمکه با مشاوره و راهنمایی فرمودید برای بازدید خدمت میرسید.که بعد از چند دقیقه یکی از تکنسین هاتون تشریف آوردن و ما رو از این بوی بد نجات دادن. از نیروی خوبتون آقای یوسفی هم تشکر میکنم که هم خیلی وقت شناس، خوش اخلاق، منصف و مهمتر از همه حرفه ای بودن و کمتر از چند دقیقه تشحیص دادن و رفع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *