درخواست سرویسکار : 09154164707

قیمت لوله بازکنی در مشهد

قیمت لوله بازکنی در مشهد
در این مقاله می خوانید

قیمت لوله بازکنی در مشهد با توجه به موقعیت و شرایط گرفتگی، جنس لوله، میزان دسترس پذیری، مواد مصرفی و … متفاوت است. اما اتحادیه لوله بازکنی مشهد برای سال ۱۴۰۲ نرخنامه مصوب برای اجرت کار در حال معمول را در اختیار اعضای اتحادیه قرار می دهد که می توانند مطابق آن برای دریافت مبلغ اقدام نمایند.


برای مثال: نرخ اتحادیه لوله ‎بازکنی در سال ۱۴۰۲ برای موارد جزئی مثل گرفتگی سینک ظرفشویی را اینگونه قیمت گذاری کرده است: اجرت باز نمودن لوله ظرفشویی با فنر کوتاه (۱-۳ متر طول) شروع قیمت از ۲۵۰-۳۵۰ هزار تومان
البته توجه داشته باشید قیمت ارائه شده فقط بابت اجرت کار و دستمزد است اما هزینه لوله بازکنی در مشهد میتواند با توجه به شرایط و کار تغییرات داشته باشد.

اگر شرایط خاص که نیاز به توافق باشد باید در ابتدا و شروع کار با کارفرما مذاکره و توافق کرد. در ادامه این مقاله جزئیات بیشتری را از نحوه قیمت‌گذاری و عوامل تاثیرگذار بر قیمت را برایتان بازگو میکنیم تا بتوانید دید بهتری داشته باشید.

قیمت لوله بازکنی در مشهد چقدر است؟

معمولا قیمت لوله بازکنی با توجه به متراژ فنر و نوع فنر سه نظام اعلام می‌شود. این هزینه به ازای هر گرفتگی و هر لوله متفاوت است. قیمت و طول تقریبی فنر لوله بازکنی مورد استفاده بعد از مشاهده لوله و بررسی و عیب‌یابی اعلام توسط سرویسکار به کارفرما اعلام می‌شود.

هزینه-لوله-بازکنی-در-مشهد

تعرفه قیمت لوله بازکنی اتحادیه لوله بازکنی مشهد

همانطور که گفتیم هزینه لوله بازکنی طبق نرخ اتحادیه لوله بازکنی مشهد، با توجه به طول لوله‌های به کار رفته در لوله کشی ساختمان متفاوت است. جدول زیر حدود قیمت لوله بازکنی ۱۴۰۲ است.

موضوع خدماتقیمت خدمات
باز کردن لوله فاضلاب از ۱ تا ۶ متر با فنر برقی۲۵۰۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰۰ تومان
باز کردن لوله فاضلاب از ۶ متر تا ۱۲ متر با فنر برقی۳۷۰۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰۰ تومان
باز کردن لوله فاضلاب از ۱۲ تا ۲۵ متر با فنر برقی۴۷۰۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰۰ تومان
باز کردن لوله فاضلاب بیشتر از ۳۰ متر با فنر برقیتوافقی
هزینه ایاب و ذهاب 100000 تومان

عوامل موثر در هزینه لوله بازکنی

همانطور که گفتیم و مطالعه نمودید به دلیل متغیر بودن نحوه انجام کار و شرایط قیمت گذاری مصوب هم در بازه قیمتی عنوان شده و باید توافق قطعی صورت گیرد. علاوه بر اجرت کار عوامل و نکات دیگری نیز در قیمت لوله بازکنی موثر هستند که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم.

قیمت لوله بازکنی با مواد لوله بازکن

امروزه با توجه به تنوع لوله ها و نوع گرفتگی لوله ها، مواد لوله بازکن و محلول‌‎های شیمیایی گوناگونی در بازار برای رفع گرفتگی وجود دارند. در گذشته به دلیل جنس چدن لوله ها از اسید استفاده می شده است که تاثیر زیادی بر رسوب و عوامل گرفتگی لوله ها می گذاشت اما امروزه که لوله ها بیشتر از جنس پی وی سی و پلی اتیلن هستند استفاده از اسید ممنوع است زیرا باعث آسیب به لوله و لوله کشی ساختمان می شود.

استفاده از مواد لوله بازکن یکی از موثرترین روش ها برای رفع گرفتگی های سخت هستند. حال به دلیل تنوع در مدل و قیمت این محلول ها باید توسط تکنسین لوله بازکن با توجه به لوله و شرایط گرفتگی مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر حس می‌کنید لوله شما دارای گرفتگی جزئی است یا در صدد گرفتگی است و هنوز بصورت کامل مسدود نشده است میتوانید از محلول لوله بازکن خانگی که قبلا در مقاله « آموزش ساخت لوله بازکن خانگی » به آن پرداختیم مراجعه و با توجه به آن اقدام نمایید.

📢 مطلب پیشنهادی: آموزش باز کردن لوله؛ روش ساخت محلول لوله بازکن خانگی

اما اگر لوله دارای رسوب زیاد یا گرفتگی باشد که با فنر قابل حل نباشد و یا کاملا انسداد لوله رفع نگردد سرویسکار لوله بازکن از محلول لوله بازکن نیز استفاده خواهد کرد. یکی از رایج ترین مواد کانتین، سوپر کانتین، مواد سربی و … هستند. این مواد خاصیت اسیدی کمی دارند و تنها بر روی رسوبات تاثیر گذار هستند و برای لوله ها خطری ندارند.

اسید لوله بازکنی

اسید لوله بازکنی

به هیچ عنوان برای لوله های پی وی سی و پلی اتیلن از اسید ها استفاده نکنید زیرا اسید باعث داغ شدن بیش از حد و در نتیجه مچاله و جمع شدن لوله ها خواهد شد و در خوشبینانه ترین حالت باعث خوردگی چسب لوله ها و باز شدن اتصالات می شود. که در این حالت هزینه و زمان و کار شما چندین برابر خواهد شد.

همچنین اسید به دلیل انتشار گاز های سمی بسیار خطرناک هستند و در برخورد با آب باعث جوش و خروش و پاشیدن اسید به طرفین میشود که نیاز به تخصص و رعایت ایمنی بسیار بالایی است.
اگر برای باز کردن گرفتگی جزئی میخواهید از موادی استفاده کنید میتوانید از محلول لوله بازکن خانگی و یا نهایتا محلول های لوله بازکن موجود در هیور مارکت ها با رعایت نکات و روش استفاده گفته شده روی محصول استفاده کنید.

ابزار و تجهیزات و هزینه لوله بازکنی 

در بعضی مواقع رفع گرفتگی با فنر یا حتی محلول های لوله بازکنی نیز امکان پذیر نمی‌باشد و نیاز به تکرار فنر زنی، تعویض سر فنر یا خود فنر و استفاده از فنر فولادی یا سه نظام می باشد.
یا در گاهی مواقع نیاز به بازرسی لوله ها با تجهیزاتی همچون دوربین های شلنگی یا آندوسکوپ های صنعتی می باشد. یا استفاده از پمپ های لجن کش برای خالی کردن آب و رسوبات داخل لوله ها که در این حالات با توجه به تجهیزات مورد استفاده و زمان انجام کار قیمت تغییر خواهد کرد.

📢 مطلب پیشنهادی: لوله بازکنی چیست؟ شناخت ابزار لوله بازکنی

  • نکته: در مواردی که لوله به دلایل خاص یا وجود جسم خارجی یا مثلا مصالح ساختمانی مسدود شده باشد نظر اتحادیه تخریب و تعویض لوله هاست. اما بسیاری افراد مایل به تخریب نیستند و یا هزینه و زمان بسیار بیشتری باید صرف کنند که استفاده از تجهیزات خاص می‌تواند بسیار در وقت و هزینه نهایی صرفه جویی کند. به همین دلیل این خدمات معمولاً بصورت توافقی قیمت گذاری می‌شود.

گرفتگی لوله با اجسام خارجی

گاهی اوقات افتادن اجسام خارجی در لوله ها باعث گرفتگی در لوله ها می شود. در بیشتر مواقع با توجه به جسم موجود باید تصمیم گیری برای نوع انجام کار کرد. مثلا اگر در داخل لوله پلاستیک یا پارچه ای باشد با فنر زنی میتوان آن را خارج کرد. به دلیل چرخش دورانی فنر لوله بازکنی این اجسام به دور فنر می پیچند و قابلیت خارج شدن را دارند. اما مثلاً افتادن اسباب بازی در لوله را نمیتوان با فنر رفع کرد و نیاز است ابتدا با تجهیزات خاص جسم را خارج کرد و سپس اقدام به رفع کامل گرفتگی کرد.

منطقه سرویس دهی و هزینه ایاب و ذهاب

شرکت مشهد آنلاین خدمات لوله بازکنی را در سراسر شهر مشهد ارائه میدهد. روش کار ما اینگونه است که چندین اکیپ متخصص در سراسر شهر مشهد و مناطق مختلف و حتی لوله بازکن سیار را در سراسر شهر برای پوشش خدمات قرار داده ایم. اما گاهی اوقات امکان دارد که در یک منطقه به دلیل درخواست بالا سرویسکاران همه مشغول بکار باشند و یا منطقه ای که مشتری درخواست خدمات را دارد خارج از محدوده سرویس دهی باشد و یا در منطقه و شرایط خاصی باشد.

اگر در منطقه درخواستی سرویسکار مشغول به کار باشد اگر مشتری عجله ای نداشته باشد در صف خدمات رسانی قرار میگیرید و بلافاصله بعد از اتمام کار مشتری قبلی خدمت مشتری می‌رسد اما گاهی مشتریان عجله دارند و ترجیح می‌دهند سرویسکاری از منطقه دیگری برای آنها ارسال کنیم که در این حالت برای مشتری شرایط را توضیح و اگر هزینه ایاب ذهاب نیاز باشد پرداخت کند قبل از اعزام سرویسکار توافق میشود. در شرایط که منطقه درخواست خدمات هم جز مناطق پوشش دهی نباشد هم همین‌گونه خواهد بود.

همچنین خدمات تخلیه چاه در مشهد با توجه به این که تمامی تانکر های تخلیه چاه باید بعد از مراجعه به محل مشتری به تصفیه خانه مرکزی برای تخلیه تانکر خود اقدام کنند بسته به منطقه متفاوت خواهد بود.
همچنین در بعضی مواقع بعد از مراجعه سرویسکار و عیب یابی اگر مشتری قصد داشته باشد سرویس را کنسل کند طبق نرخنامه باید مبلغی را به عنوان هزینه ایاب ذهاب و اگر عیب یابی انجام شده باشد هزینه ای را بابت عیب یابی پرداخت نمایند. اما در صورت انجام کار تنها همان اجرت کار را دریافت خواهند کرد و مشتری مبلغی بابت هزینه ایاب و ذهاب و یا عیب یابی پرداخت نخواهد کرد.

  • نکته: قیمت این خدمات در نرخنامه لوله بازکنی ۱۴۰۲ برای ایاب و ذهاب سرویس مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و برای عیب یابی توافقی اعلام شده است.
تخلیه چاه در مشهد

قیمت تخلیه چاه در مشهد

در برخی مواقع گرفتگی لوله باعث بالا آمدن آب از لوله ها و یا راکت ماندن آب نیست. در این مواقع میتواند پر بودن چاه فاضلاب باعث این مشکل باشد. و یا بعد از پر شدن چاه مواد جامد و اجسام و فضولات به داخل لوله برگشته باشد و باعث گرفتگی شده باشد.
در این مواقع ابتدا باید چاه فاضلاب تخلیه شود و بعد از بررسی اگر باز هم لوله ها دارای گرفتگی بودند برای رفع آن اقدام نمود.

البته امروزه بیشتر ساختمان ها به سیستم اگو و فاضلاب شهری متصل هستند و این مورد برای خانه و ساختمان های قدیمی بیشتر به وجود خواهد آمد. اما لازم است بدانید در این مواقع علت گرفتگی لوله ها نیست و علت اصلی پر بودن چاه است که نیاز به تخلیه چاه است. پس کاملا واضح است که قیمت تخلیه چاه ارتباطی با قیمت لوله بازکنی نخواهد داشت.

📢 مطلب پیشنهادی: نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان مشهد

سوالات متداول قیمت لوله بازکنی در مشهد

قیمت لوله بازکنی در مشهد توسط مشهد آنلاین چقدر است؟

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و از آنجایی که شعار ما رضایت مشتریان است ما همیشه سعی کردیم زیر نرخ مصوب خدمات دهی نماییم. به همین دلیل تمامی خدمات شرکت مشهد آنلاین بین ۱۰-۲۰ درصد کمتر از نرخ اعلام شده از سوی اتحادیه است.

چگونه یک لوله بازکن مبلغ بسیار کمتری اعلام کرده است؟

همانطور که گفتیم دستمزد این کار توسط نرخ مصوب است و قیمت دهی باید بعد از بازدید و شرایط گرفتگی عنوان شود. پس تنها به دلیل اینکه یک شخص که هیچ اطلاعی از سوابق و اطلاعات آن ندارید و نمی‌دانید آیا اصلا عضو اتحادیه است، تجربه و مهارت کافی را دارد یا خیر و… را ملاک قرار ندهید.
به شما پیشنهاد میکنیم تنها به دلیل اعلام قیمت پشت تلفن یک شخص افراد غیر متخصص را برای پروژه خود انتخاب نکنید و تکنسین ها و شرکت های معتبر درخواست خدمات کنید.

میانگین قیمت لوله بازکنی توسط مشهد آنلاین چقدر است؟

برای اطلاع کامل از این سوال توصیه میکنیم مقاله را بصورت کامل مطالعه کنید اما اگر پاسخ مختصری بخواهیم اعلام کنیم میانگین قیمت حدود ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود و کمترین قیمت حدود ۲۵۰ هزار تومان

از زمان درخواست سرویس تا رسیدن سرویسکار چقدر زمان خواهد برد؟

با توجه به شعب زیاد و تعداد سرویسکاران زیاد مشهد آنلاین در سراسر شهر مشهد، در کوتاه ترین زمان ممکن سرویسکار در محل مشتری حاضر می شوند. تقریباً این زمان کمتر از 30 دقیقه خواهد بود.

لوله بازکنی مشهد آنلاین در چه ساعاتی خدمات دهی می کند؟

مشهد آنلاین بصورت 24 ساعته و شبانه روزی و همچنین بدون تعطیلی در 365 روز سال آماده ارائه خدمات است.

امتیاز کاربران :
4.7/5
همین حالا درخواست خود را ثبت کنید
نیاز به سرویسکار تاسیسات ساختمان دارید؟

2 پاسخ

  1. خیلی ممنونم از وبسایت خوبتون و توضیحات کامل. واقعاً نیاز هستش توی تمام مشاغل خدماتی این قیمت مصوب و شفاف اعلام بشه که مشتری بتونه بابت مبلغ پرداختی خیالش راحت باشه چون عدم شفاف سازی باعث سو استفاده بعضی افراد میشه.

    1. متشکرم از ثبت نظرتون. بله شفاف بودن قیمت ها و خدمات هم برای مجری و هم برای کارفرما بسیار سودمند هستش و جلوی سو استفاده های احتمالی یا ضایع شدن حق طرفین رو می گیره. تمامی خدمات دارای نرخ و قیمت مصوب هستند اما اینکه مرجعی باشه که بشه راحت استعلام گرفت کمبودش کاملا محسوس هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *