درخواست سرویسکار : 09154164707

علائم گرفتگی لوله های فاضلاب

علائم گرفتگی لوله
در این مقاله می خوانید

تقریبا تمامی گرفتگی لوله ها با نشانه هایی همراه است که با شناخت آن ها می توانید قبل از گرفتگی لوله یا شدید شدن گرفتگی اقدام به باز کردن لوله نمایید. خوب است بدانید اگر لوله در حد چند میلی متر باز باشد بسیار آسان تر از لوله ای است که دچار گرفتگی کامل شود.


پس هر زمان که شما نشانه های از علائم گرفتگی لوله را مشاهده کردید بهتر از برای لوله بازکنی و رفع گرفتگی در همان ساعات اولیه اقدام کنید. اگر قصد دارید خودتان برای باز کردن لوله اقدام کنید حتما مقاله « آموزش باز کردن لوله؛ روش ساخت لوله بازکن خانگی» را مطالعه کنید بسیار کمک کننده خواهد بود‌‌. و یا با یک شرکت معتبر لوله بازکنی تماس بگیرید. در صورت تشدید گرفتگی مطمئن باشید باید با شماره لوله بازکنی تماس بگیرید.

نشانه های گرفتگی لوله

نشانه های و علائم گرفتگی لوله

نشانه های گرفتگی لوله ها معمولاً قبل از گرفتگی کامل لوله اتفاق می افتد. و اینکه شاید همه موارد گرفته شده پیش نیاید و یک یا چند مورد از این موارد اتفاق افتد. البته در گرفتگی هایی که به دلیل افتادن اجسام در داخل لوله ها باشد این موارد صدق نمی کند.

۱. تخلیه آهسته و آرام آب داخل لوله
۲. بالا آمدن آب یا تکه های سیاه رنک ریز رسوبات
۳. پخش بوی بد فاضلابی از لوله در محیط
۴. جمع شدن آب در اطراف لوله
۵. شنیدن صدای شبیه به قل قل از داخل لوله
۶. ماندن آب در سینک ظرفشویی یا وان حمام
۷‌. بیرون زدن تکه های رسوب یا چربی از لوله
۸. نم زدگی و رطوبت در اطراف ورودی لوله در کفشور و توالت

بعد از گرفتگی لوله ها چه کارهایی بکنیم؟

اگر هر زمان یک یا چند مورد از موارد بالا را مشاهده کردید نیاز به رعایت یک سری موارد است. در زیر به این نکات اشاره کرده ایم:
۱. بستن شیر آب و عدم استفاده بیشتر برای کاهش حجم آب یا تشدید گرفتگی
۲. باز کردن لوله به روش های خانگی و ایمن
۳. رعایت نکات ایمنی و بهداشتی (مانند پوشیدن لباس، کفش مناسب و دستکش)
۴. جمع آوری وسایل اطراف لوله و احتمال آلودگی (مانند فرش ها یا سیم های برق و…) تا در صورت بالا آمدن آب غافل گیر نشوید.
۵. و در نهایت در صورت عدم باز شدن تماس با یک لوله بازکن مجرب

تشخیص گرفتگی لوله

بعد از گرفتگی لوله ها چه کارهایی نکنیم؟

۱. عدم استفاده از اسید های لوله بازکنی
این اسید های لوله بازکنی در برخورد با آب واکنش نشان می دهد و علاوه بر پاشیدن که بسیار خطرناک است گازهای سمی تولید می کنند که میتواند به راحتی کشنده باشد.


۲. شلنگ آب را داخل لوله نکنید
در صورتی که شلنگ آب داخل لوله گیر کند درآوردن آن بسیار مشکل است و در بسیاری موارد نیاز به تخریب و تعویض لوله هاست.

۳. با چوب یا اجسام سخت به داخل لوله ضربه نزنید
جنس لوله های فاضلابی معمولاً پی وی سی است که با استفاده و ماندن در آب و رطوبت در طول زمان بسیار شکننده می‌شوند و ضربه زدن با اجسامی مانند چوب باعث شکسته شدن لوله ها و سیفون می شود که نیاز به تخریب و هزینه بالایی است.

4. تماس با لوله بازکن های سیار و بی نام و نشان
تماس با افرادی که هیچ اطلاعاتی از آن ها ندارید. اغلب این افراد هیچ دفتر یا جای مشهصی ندارند و به دلیل اینکه در کار هیچ تجربه ای ندارد عموما باعث آسیب بیشتر به لوله ها می شوند و به دلیل اینکه دفتر یا مکان مشخصی از آن ها ندارید امکان پیگیری و دریافت خسارت وجود ندارد.

در نهایت بخاطر داشته باشید یکی از بهترین کارها اقدام برای باز کردن لوله ها در گرفتگی های جزئی یا قبل از تشدید گرفتگی و با مشاهده اولین علائم گرفتگی لوله ها خواهد بود.

شرکت تاسیسات مشهد آنلاین بیشتر از 50 سال است که در سراسر شهر مشهد خدمات لوله بازکنی را ارائه می نماید. مشهد آنلاین با 15 شعبه فعال و بیش از 200 تکنسین فنی لوله بازکن در تمامی مناطق مشهد؛ بصورت فوری و اورژانسی و شبانه روزی در خدمت شماست. ارائه پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت همیشه شعار ما بوده و هست. پس اگر نیاز به خدمات لوله بازکنی در مشهد دارید میتوانید با شماره تماس 09154164707 بصورت مستقیم درخواست خود را ثبت نمایید.

امتیاز کاربران :
4.7/5
همین حالا درخواست خود را ثبت کنید
نیاز به سرویسکار تاسیسات ساختمان دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *